Güzel olma en güzel ol…

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama; pek çok insanda meydana gelebilen, sarkık görüntü ve deformasyon oluşturması nedeniyle rahatsızlık hissi veren, kurtulması zor fakat imkansız olmayan lokal yağ birikiminin çözümü olan tekniklerin genel adıdır.

Bölgesel zayıflama genel olarak kilo verme aracı olarak değil bel, göbek ve basen gibi belli bir alanda birikmiş yağları bölgeden dağıtma ve vücut şekil bozukluğunu giderme amacıyla kullanılmalıdır. Bununla birlikte danışan, uzmanın yönlendirmelerine göre su tüketimini ve hayatında hareketliliği arttırırsa yapılan işlem sonucu vücutta oluşan yağ hücreleri daha hızlı bir şekilde atılacak ve etkiler kalıcı olacaktır.

Her bireyin farklı bir vücut yapısı vardır. Genetik, içsel ve dışsal sebepler de yıllar içinde bu yapının üzerine eklendiğinde pek çoğumuzda yağlanma başlar ve bu yağlanma da vücutta homojen dağılmaz, belli başlı alanlarda daha çok depolanır. Bu biriken yağ dokuları da spor ve diyetle maalesef arzu edildiği kadar azaltılamazlar.

Bölgesel zayıflama cihazları genel anlamda kan dolaşımını da hızlandırarak çalıştığı için uygulama yapılan bölgeye veya vücuda herhangi bir zararı yoktur. Bu uygulamalar kişinin kendi sağlığını ve fiziksel görünümünü koruması için diyet, egzersiz ve yeterli sıvı tüketiminin yanında destekleyici olarak kullanılan sonuç odaklı cihazlarla yapılmaktadır.

Bölgesel zayıflama uygulamaları her geçen gün artsa da bu uygulamalar kendi içlerinde iki ana gruba ayrılır. Bu iki ana grup invazif (cerrahi, girişimsel), non-invazif (cerrahi, girişimsel olmayan) olarak ikiye ayrılır. Salonumuzda danışanlarımıza yalnızca non-invazif (cerrahi, girişimsel olmayan) uygulamalar sunmaktayız.

Uygulamadan netice almak istiyorsak öncelikle danışanımızın buna kesin olarak karar vermiş olması gerekmektedir. Karar vermek başarmanın yarısı demektir. Buna bağlı olarak salonumuzda ve tüm salonlarda mevcut olan uygulamaların tamamı aslına baktığımızda aynı amacı taşımaktadır.

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin tamamı belli bir bölgedeki yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak veya eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanır. Salonumuzda ya da tercih edeceğiniz (kurumsal çalışmakta olan) tüm salonlarda uygulamayı yapan uzmanın tecrübesi çok büyük önem arz etmektedir. Karar vereceğiniz uygulama noktasının mutlaka kurumsal olmasına, sosyal medya paylaşımlarına ve size güven verecek tüm detaylarına önem göstermenizi rica etmekteyiz.

Bölgesel Zayıflama Teknikleri

Cerrahi (girişimsel)

  • Liposuction,
  • Lazer lipoliz
  • Mezoterapi vb

Cerrahi (girişimsel) olmayan:

  • Soğuk Lipoliz (Cryolypolsis)
  • Kavitasyon
  • Radyofrekans
  • G5 Masajı
  • Isı Battaniyesi
  • Pasif Jimnastik
  • Thinning Plate

Bölgesel Zayıflama Uygulamalarını Neden Tercih Etmeliyim?

Bölgesel zayıflama uygulamaları üzerinde araştırmalar yapılmış ve cerrahi müdahale gerektirmeyenlerin en risksiz ve danışana zararı olmayan uygulamalar olduğu tespit edilmiştir. Buna istinaden vücudumuzda bölgesel bir yağlanma sonucu karşılaşabileceğimiz sarkıklık ve cilt bozukluğu gibi rahatsız edici görüntülerin ve sağlığımızı etkileyebilecek yağlanmanın önüne geçebilmek için bu uygulamaları tercih etmemiz gerekmektedir. Bunun en büyük sebebi ise bölgesel yağlanmanın danışanın genetik şifresiyle bağlantılı olmasıdır.

Kilo alıp verirken vücudumuzda yağ hücrelerimizde herhangi bir azalma ya da artış gözlenmez. Kilo değişiminde yağ hücrelerimiz hacim kazanır veya hacim kaybeder. Bölgesel yağlanma da bazı bölgelerde yağ hücrelerimizin diğer bölgelerdeki yağ hücrelerine göre daha fazla hacim kazanmasıdır. Dolayısıyla vücudumuzun hangi bölgesinde yağ hücreleri hacim kazanacak ve ya hacim kaybedecek buna biz karar veremeyiz. Bu yüzden spor yaparak ya da diyet yaparak bölgesel zayıflama sağlamak mümkün olmayabilir. Ancak bölgesel yağlanma olan noktaya farklı uygulamalar yapılarak orada bulunan yağ hücrelerini büzüştürülüp parçalanması ve vücuttan atılması sağlanabilir.

Vücudumuz ölen her hücreyi kan, ter, idrar ve lenf yoluyla dışarı attığı için yağlanma olan bölgemizde ölen hücrelerde bu şekilde vücuttan atılacak ve sonuç sağlanacaktır. Tabi ki vücudumuz da bu sırada boş durmayacak kendi savunma mekanizmasını harekete geçirerek hali hazırda bulunan hücrelerdeki eksikliği tamamlamak adına yeni yağ hücreleri oluşturacaktır. Bu sebeple yapılan uygulamaları mutlaka spor ve diyetle desteklemek gerekir.