geç kalma, genç kal...

Dermapen

Dermapen uygulaması; epidermisten dermis tabakasına kişiye özel mikro iğneleme yöntemi ile cilt üzerinde mikroskobik delikler açıp cilde kontrollü hasar vererek, cildin kendi doğal iyileşme mekanizmasını harekete geçirme işlemidir.

Dünyada üzerine birçok yöntem geliştirilmesine rağmen vazgeçilemeyen, tarihçesi Antik Çin dönemine kadar dayanan bu uygulama,  dermaroller ile Çin prenseslerine uygulanan mikro iğneleme şeklindeki cilt yenileme yöntemidir. Bu yöntem günümüz teknolojisiyle birleştirilerek fiziki güç uygulamadan konforlu bir şekilde kullanılmaktadır.

Cildin elastikiyeti için en önemli olan elastin ve kolajen sentezini sağlayarak kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Dermapenin cildin her bölgesine uygulanabilen bir işlem oluşu da öncelikli tercih sebebidir.

Bu uygulama cilt gençleştirme, kaza ya da cerrahi sonucu skar (akne ve yara izi) izleri, çatlak izleri, gözenek sıkılaştırma, kolajen takviyesi, yüksek nemlendirme, ince kırışıklıkların açılması, güneş lekeleri, hemanjiom (şarap lekesi) ve çil giderme, renk kombinasyonu, yaşlılık etkilerini yavaşlatma, doku bozukluğu tamiri, pürüzsüzlük ve esneklik sağlama, anti-aging etkisi, dudak kenarı sigara lekesi giderici, kolajen tükenmesini yavaşlatıp hücre uyarıcı ve ölü hücrelerin canlandırılması, göz çevresi problemlerinin giderilmesi gibi cilt sorunları için kullanılır.

Yaşlanma etkilerini durdurabilmek tabi ki imkansız ancak olumsuz etkilerini yavaşlatmak kimi zaman danışanın yaşını gözetmeksizin anatomisinin vereceği cevaba göre oldukça ileri derecede netice almak mümkün. Buna bağlı olarak dünyada cildin genç kalması arzusu ile üzerinde en çok çalışılan konulardan birisi dermapen yöntemidir ve yine tüm çalışmaların içerisinde en istenilen en maksimum düzeyde sonuçları elde edilen işlemler arasında yer almaktadır.

Danışan her kimi tercih edecekse etsin, mutlaka uygulama noktasının kurumsallığına, uygulamayı yapacak kişi ya da kişilerin işlem için yeterince tecrübeli olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Cildin yapısına ve uzman tavsiyesine göre farklı serumlar kullanılarak cildin problemi çözülür. Uygulamanın cilt yenileme özelliği aslen önerdiğimiz ilk tamamlayıcı sonuç olan 6-8 seans aralığında 3-6 ay içerisinde görülür.

Maximum seans olan 14 seansa kadar yapılabilir. Seanslar uzman yönlendirmesine göre 15 günde 1 uygulanır. İşlem sonrasında ciltte geçici bir kızarıklık görülür. Bu kızarıklık kişiye göre 1-3 gün içerisinde geçer.

 

Dermapen Kimlere Yapılmaz?

  • Cilt hastalığı (egzama, cilt kanseri, siğil, açık yara, aktif sivilce) olanlara
  • Kemoterapi görenlere
  • HIV hastalarına
  • Diyabetik hastalara
  • Hemofili hastalarına