Erkek Epilasyon ile İlgili Tüm Detaylar

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon kadın erkek fark etmeksizin herkes için uygulanan tüylerden kurtulma yollarından birisidir. İstenmeyen tüylere karşı yapılan bu uygulama ile istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Kalıcı olarak tüylerden kurtulma yolu olan lazer epilasyon son dönemde erkekler tarafından da oldukça sık tercih edilmektedir.

Lazer epilasyonda istenmeyen tüy kökleri lazer ışığı ile yakılır.  Lazer ışığı tek dalga boyunda düz bir şekilde yayılır ve milimetrik atışlarla tüylerden kurtulmak istenilen bölgeye uygulanır. Bölgeye zarar vermemesi ve yalnızca kıl köklerine yoğunlaşması sebebiyle oldukça sağlıklı ve hijyeniktir. Kıl kökünde oluşturulan ısı yardımı ile kıl kök tahrip edilir ve tüylerden arındırılır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkeklerde lazer epilasyon teknik olarak kadınlara uygulanan lazer epilasyondan farklı değildir. Uygulama aynı gerçekleştirilir ancak kadınlarda uygulanan seanslar erkeklere göre daha kısa sürelidir. Kıl köklerinin tamamen yakılması ise erkeklerde daha uzun bir süre gerektirmektedir. Erkeklere uygulanan epilasyonda lazer ışını daha iyi korunabilirse daha kalın olan kıl kökünün daha kolay bir şekilde yakılması sağlanır. Cilt rengi ve kıl rengi koyu renk olanlar daha uzun sürede sonuç gösterebilmektedir.

Erkeklerde Epilasyonda Hangi Cihaz Etkili Olmaktadır?

 

Erkeklerde epilasyon gerçekleştirilirken başarı oranını etkileyen faktörler arasında en önemlisi cihazdır. Düzgün bir cihaz kullanıldığı sürece kısa sürede sonuç alınır. Çoğunlukla alexandrite tipli lazerlerin tercih edildiği görülmektedir. Bunun yanı sıra diod tipli lazer ve Nd-yag tipli lazerler de kullanılmaktadır. Nd-Yag tipli lazerler diğerlerine göre erkeklere epilasyonda daha az başarılı sayılmaktadır.

Erkeklerde Epilasyon Yapılan Bölgeler Nelerdir?

  • Sırt
  • Omuz
  • Göğüs
  • Boyun
  • Elmacık kemiklerinin üstü
  • Ense
  • Kollar
  • Bacaklar

Erkeklerde en çok epilasyonda tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Pek çok erkek yoğun tüylenme yaşanan bölgelere epilasyon gerçekleştirmektedir.

Erkeklerde Epilasyon Seansları

Erkeklerde epilasyon seansları ve süreleri kadınlarda olduğu gibi değişim göstermektedir. Kıl kökünün kalınlığı, yoğunluğu ve uygulama yapılan bölgeye göre değişimler olmaktadır. Yarım saat ve bir saat aralığına değişim gösteren seanslarda istenilen bölgelere göre seans sayısında değişim olmaktadır. Seansla bölgeye göre 4-8 seans sayısında değişim göstermektedir.

Leave a comment