Erkeklerde Lazer Epilasyon – Merak Edilenler

Kadınların istenmeyen tüylerini aldırdığı gibi erkekler de lazer epilasyon yaptırmaktadırlar. Erkeklerde epilasyon oldukça ilgi gören bir odak noktası haline geldi. Kadınlara oranla erkeklerin koyu ve sert kıllarını da lazer epilasyon ile yok etmek mümkün.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Vücuttaki istenmeyen tüylerin oluşumunu engellemek için genelde epilasyon yöntemi tercih ediliyor. Fazla miktarda çıkan tüyler ve kıllar bu yöntemle kolaylıkla tedavi edilebilmekte.

Erkeklerde Epilasyon Ağrılı Mıdır?

Kadınlara oranla erkeklerin kılları daha koyu olması ve lazer ışınlarının daha fazla emilmesiyle bu süreç ağrılı olabilmektedir. Ancak yeni çıkmış olan soğutma yöntemiyle ağrısız bir şekilde erkeklerde epilasyon yaptırmak mümkün.

Erkeklerde Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Genellikle erkeklerin en çok tercihte bulunduğu yerler sırt bölgesi, koltuk altları, ense bölgesi, boyun bölgesi ve elmacık kemikleridir. Bunların haricinde isteğe bağlı olarak diğer bölgelere de uygulanabilmektedir.

Epilasyon Zararlı Mıdır?

Çok merak edilen bir soru ise erkeklerde epilasyon vücuda zarar veriyor mu sorusudur. Lazer yöntemiyle yapılan epilasyonda kıl kökleri yakılarak en fazla deriye temas etmektedir. Derinin alt noktalarına bu lazer ulaşamaz. Dolayısıyla alt bölgelerde zarar oluşmamaktadır. Ancak üst deriye normal olarak uygulandığında deriniz tahriş olabilir. Bunun için soğutma yöntemleri geliştirilmiş ve derinizin görebileceği zararı en aza indirgemişlerdir. Yapılan epilasyonun lazer derecesinin iyi ayarlanması ile beyaz tenli erkeklerin vücutlarında iz bile oluşmaz.

Epilasyon Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkeklerde epilasyon yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bunlara uymanız cilt sağlınız için oldukça önemlidir.

Epilasyon yaptırmadan önce kök bölgesinden kıl alınmamalı, çok uzun kılları bulunan erkekler epilasyona girmemelidir. Aşırı güneşe maruz kalmak veya solaryum gibi cihazların kullanılması epilasyon için engeldir. Bunların dışında erkeklerde epilasyon sonrası ılık suyla duşa girilmeleri tavsiye edilmekte. Uygulanan bölgeye zarar verebilecek maddelerin sürülmemesi ve güneşe altında kalınmaması gerekmektedir.

Leave a comment