geç kalma, genç kal...

Hydracosmo Cilt Bakımı

Hydracosmo cilt bakımı; 10 başlıklı profesyonel uygulama cihazımızın (hydra-cosmo) vakumlama teknolojisi ile cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan bir cilt bakım yöntemidir. Diğer cilt bakımlarına göre kişisel farkı ortadan kaldıran işlem; Avrupa’da FDA Türkiye'de CE belgelidir.

Hydracosmo uygulamasında cildinizin ikinci katmanında (dermis) bulunun ölü derilerin temizlenmesi için cilde uygun meyve asitleri içeren çeşitli solüsyonlar kullanılarak ve uygulama noktası vakumlanarak ölü derilerden arındırılması sağlanır.

Uygulamanın hemen ardından cildi oldukça parlak ve canlı gösteren bu uygulama ısrarlı seanslar sonucunda çok net ve kalıcı etkiler vermektedir. Ortalama 6 seansta kalıcı ve etkili sonuçlar veren bu uygulama cildimizde yılların oluşturduğu bitkinlik görüntüsünü azaltmada harikuladedir.

Hydracosmo Cilt Bakımı Süreci

Hydracosmo cilt bakımı sürecinde başlangıç olarak cilt saf su yada cildin ihtiyacına göre temizleme jeli yada temizleme sütü ile temizlenir ve sprey başlık ile tonikleme işlemi yapılır. Ardından peeling uygulanarak cilt soyma işlemine hazırlanır. Tekrar toniklenir. Elmas başlık ile cilt soyma işlemi yapılarak cilt ölü derilerden arındırılır. Tonikleme yapılır.

Daha sonra vakumlama teknolojisi ile cilde meyve asitleri verilerek bir yandan cilt ter, makyaj ve serbest radikallerin oluşturduğu sebum (yağlar) gibi etkilerden arındırılırken bir yandan meyve asitleriyle cilt sıkılığı, kolajen yenilenmesi, ciltteki renk kombinasyonu gibi etkiler sağlanır. Tonikleme yapılır.

Scrubber yardımı ile siyah nokta temizliği yapılır bu başlık sayesinde cilde zarar vermeden komedon işlemi yapılmış olur. Tonikleme yapılır. Bu işlemler bittikten sonra high frekans uygulanarak cilt dezenfekte edilir ve daha sonra lifting uygulamasıyla cilt sıkılaştırma işlemi sağlanmış olur. Yine ultrasonik başlık yardımı ile göz çevresine uygun kozmetik ve aynı zamanda yüz bölgesine uygun kozmetik kullanılarak işlem tamamlanır. Son olarak da cilde uygun maske 15-20 dakika bekletilerek uygulanır nemlendirici ve güneş koruyucu uygulanarak masaj eşliğinde işlem tamamlanır.

Hydracosmo Kimlere Yapılmaz?

  • Aktif sivilceleri olanlara
  • Egzama gibi deri dökme hastalığı olanlara