geç kalma, genç kal...

Karbon Peeling

Karbon peeling, koyu renk tonuna sahip danışanlarımızın da lazer epilasyon uygulamasından yararlanmasını sağlayan, lazer teknolojisi ile işleme ismini veren karbon sıvısı beraberinde gerçekleştirilen bir işlemdir. En büyük özelliği ciltte soyulma oluşturulmadan dokuların yenilenmesini sağlamasıdır.

Karbon peeling işleminin ciltteki hafif lekelerin giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması, açık renk olan tüylerin giderilmesi, ses ve ısı dalgalarının etkileşimi ile cilde kolajen üretimini artırılması gibi faydaları vardır.

Aynı zamanda cilt sıkılaştırma, akne izlerinin giderilmesi ve cildin renk kombinasyonunun sağlanması, sağlıklı pürüzsüz bir görünüm, cilt yenileme gibi faydaları sağlamak için kullanılan bir yöntemdir.

Bu uygulama cilde siyah bir karbon maske sürülüp bekletildikten sonra lazer yardımıyla bu maske buharlaştırılarak yapılır. İşlem sırasında küçük bir ısı haricinde hiçbir ağrı ve ya acı hissedilmez. Karbon peelingin uygulamasının etkin sonuçlar olabilmesi için danışanın en az 6 ile 10 seans aralığında uygulama işlemi gereklidir.

Seanslar işinin uzmanı ehliyetli kişilerin cildinizi analiz ettikten sonra uzman kişi tavsiyesi ile1 ile 3 hafta aralıklarla yapılabilir. İşlem sonrasında kızarma yanma hissi veya herhangi bir kötü etki söz konusu değildir. Danışan öğle paydosunu değerlendirerek dahi hizmet alabilir ve normal yaşantısına devam edebilir. İşlem önce karbon solüsyonunun uygun şekilde sürülmesi ile 15 ile 20 dk. beklenerek uygulamaya geçilir ve 10 -15 dakika sürmektedir.

Uygulamanın en büyük özelliği ise dört mevsim yani yaz aylarında dahil uygulanabilmesi ve etkilerinin 1 ila 1.5 yıl süre zarfında danışan anatomisine bağlı olarak devam etmesidir. Aynı zamanda uygulamadan hemen sonra sıcak banyodan kaçınılmalı ve koruyucu kremler mutlaka önerilmektedir.

İlk uygulamadan itibaren ciltte parlama ve aydınlanma sağlanır aynı zamanda gözenek küçülmesi, leke giderme, cilt gençleştirme gibi etkileri 3-6 ayda gerçekleşir. Uygulamadan etkin sonuç alınabilmesi için uzmanların tavsiye ettiği sürelerde danışanlarımızın işleme gelmeleri önem arz etmektedir.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanabilir?

Karbon Peeling uygulaması cildini yaşlanmaya karşı korumak ve daha genç görünmek isteyen aynı zamanda yukarıda yazmış olduğumuz bütün etkilerden faydalanmak isteyen herkese uygulanabilir.15 yaşından itibaren cinsiyet gözetmeksizin uygulama yapılması uygundur.

Karbon Peeling Kimlere Yapılmaz?

  • Kalp pili olanlara
  • Uygulanacak bölgede egzama olanlara