geç kalma, genç kal...

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı kimyasal ve ya enzim peeling eşliğinde yapılan cilt sıkılaştırma, cilt yenileme, leke giderme, akne(sivilce) oluşumu önleme ve renk kombinasyonu düzenleme işlemleri için uygulanan bir cilt bakım yöntemidir.

Ciltte kalıcı değişiklikler sağlamak, cildin canlılığını geri kazandırmak ve cilt problemlerini durdurmak adına 4-6 seans aralığında tavsiye edilmektedir. Ciltte biriken yağ, komedon (siyah nokta) ve makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine sebep olan etkenlerden kurtulmamıza yardımcı bir uygulamadır.

Salonumuzda danışanlarımıza pumpkinpeel (enzim peeling) ile medikal cilt bakımı yaparak cildi soyulmalara karşı koruyup en sağlıklı yöntemlerle sonuca ulaşmaktayız. Bu uygulama her cilt tipine uygun olup herkese yapılabilir.

Medikal Cilt Bakımı Süreci

Medikal cilt bakımı uygulamasına başlanmadan önce cilt analizi yapılarak cildin ihtiyaçları belirlenir. Cilt makyaj artıkları, sebum (cilt üzerindeki yağ) gibi etkilerden temizlenerek enzim peeling için uygulama bölgesi hazırlanır. Dermapeel (ultrasonik spatula) ile ölü hücre ve keratinize tabaka ciltten uzaklaştırılır, var olan siyah nokta ciltten temizlenir. Daha sonra hafif dairesel hareketlerle masaj yapılarak peeling uygulaması cilde nüfuz ettirilir ve birkaç dakika bekletilir.

Peeling temizlendikten sonra cildi nötralize etmek( asit ve baz dengesini sağlamak) için yeşil çaylı nötralizan kullanılarak cilt nötralizasyonu yapılır. Bu işlemde bittikten sonra homojen hale getirilmiş C vitamini dermapeel yardımı ile cilt altına iletilir. Son işlem olarak cilt tipine ve ihtiyacına uygun soyulabilir maske uygulanarak cildin yatıştırılması, nemlenmesi ve ph dengesinin sağlanması maksadı ile 15-20 dakika süre ile maske ciltte bekletildikten sonra ciltten kaldırılır. Nemlendirici ve güneş koruyucu uygulanarak işlem sona erdirilir.

Uygulama sonrasında 24 saat ciltte kızarıklık ve küçük bir yanma hissi olabilir. Enzim peeling cildin alt tabakalarına (dermis) inebildiğinden etkileri uzun süre devam eder. Uygulamadan 4-6 hafta sonrasına kadar cilt yenilenmeye ve beslenmeye devam ederken ilk hafta pullanma görülebilir. Uygulamadan sonra en az 21 gün direkt olarak güneşe çıkılmamalı, solaryuma gidilmemeli, epilasyon yaptırılmamalı, termal yerlerden uzak durulmalıdır. Cildi korumak maksadıyla yüksek faktörlü (50 faktör ve üzeri) güneş koruyucu kullanılmalıdır.