Güzel olma en güzel ol…

Pasif Jimnastik (Elektroterapi)

Pasif Jimnastik (elektroterapi) radyo dalgaları ile vücudumuzdaki aktif kasların yanında pasif olan kasların da çalışmasını sağlar. Vücuda bağlanan pedler sayesinde fiziksel güç harcanmış gibi enerji harcatır. Önerilen seans sayısı ortalama 10 ile 15 olup 6. seanstan itibaren sonuç alınır. Haftada 3 kez uygulanabilir. Seans süresi 30 ile 35 dakikadır.

Pasif jimnastik diyete ve bölgesel zayıflama yöntemlerine destek olarak tercih edilen bir uygulamadır. Alınacak sonuçlar danışanın anatomisinin göstereceği tepkiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulamanın optimum verim süresi danışanın genel sağlık durumuna, metabolizmasına, fiziksel aktivite gerçekleştirip gerçekleştirmediğine ve beslenme alışkanlığının düzenine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Pasif jimnastik, şayet danışan uygulama noktasına yakın ise öğle paydosunda dahi gündelik hayatını aksatmadan herhangi bir olumsuz etkisi olmaksızın uygulanabilen bir yöntemdir. Danışan işlem biter bitmez sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilir. Pasif jimnastik uygulaması baldır ve basenler, göbek, kalça ve kollardaki sarkmalar gibi birçok bölgede kullanılabilmektedir. Doğru bilgi doğru yöntem ile uygulanması en önemli hususlardan birisidir. Bu konuda işinin ehli ve kurumsal çalışan kişiler ve uygulama noktaları tercih edilmelidir.

Pasif jimnastik uygulamasında öncelikle vücuttaki yağ ve kas dağılımını tespit etmek üzere uzmanın uygulama yapılacak bölgeyi belirlemesi gerekir. Sonrasında amaç ise cihaz sayesinde kasları çalıştırıp hem pasif bölgelerin hareketlenmesini hem de zayıflamanızı sağlamaktır.Tamamen vücudunun yapısına özel olarak çalışan cihaz; bölgesel zayıflamada, selülit tedavisinde, sırt ve bel ağrılarının giderilmesinde, istenmeyen göbek sarkmaları ve kollardaki sarkmaların toparlanmasında etkilidir.

Pasif Jimnastik (Elektroterapi) Kimlere Uygun Değildir?

  • Kalp pili olanlara
  • Hamile kadınlara
  • Regl Dönemindekilere

Pasif jimnastik uygulamasının diyabetli ve yüksek tansiyon şikayeti bulunan danışanlarda değişik zararları olasıdır. O nedenle sağlık sorunu bulunan kişilerin uzmanlarımıza bunu bildirmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda doktora danışmadan uygulamayı kullanmamaları gerekir.Pasif jimnastik yaptırılacaksa ortaya çıkması muhtemel zararlardan sakınabilmek için kulaktan dolma, gerçekleri yansıtmayan bilgiler edinerek uygulama yoluna gidilmemelidir.Bu ve benzeri uygulamaların mutlaka uzmanların tavsiyesiyle kombine zayıflama seçenekleri ile birleştirilip daha etkin sonuçlar alınması için tercih edilmesinde fayda vardır.