geç kalma, genç kal...

Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel cilt bakım;ı cildin ihtiyacına göre profesyonel ürünler kullanılarak işinin eğitimini almış ehliyet sahibi uzmanlar tarafından yapılan ve cildi zamanın etkilerinden koruyan bir bakım işlemidir.

Cilt tipine uygun ürünlerin doğru uygulanması ile ciltte akne sorunlarının giderilmesi, komedon (siyah nokta) şikayetlerinin giderilmesi, ozon bakımı, yüz masajı gibi bakımlarla ciltte çok daha güzel bir görünüm elde etmek ve cildin zamana karşı direnmesini hep genç kalmasını sağlamak mümkündür.

Problem oluştuktan sonra yapılabilecek müdahale sonucu ile oluşmadan önceki müdahaleye cildin vereceği etki-tepki arasında büyük oranda sonuç farkı doğacaktır. İnsan anatomisi açısından sağlık ve estetik bağlamında cildin bakım ve hijyenine özen göstermek, yaşlılık olgularının meydana gelmesini ve buna bağlı olarak kırışıklık, ciltteki deformasyon, leke, cilt sarkmaları gibi problemlerin önüne geçilmesi amacı ile uygulama ısrarla önerilmektedir.

Ülkemizde maalesef ki cilt bakımının ne kadar önemli olduğu bilinci olmadığı için ve rekabet ruhunu da kullanarak profesyonel cilt bakımı uygulamalarının fiyatları oldukça ekonomiktir. Buna bağlı olarak tüm danışanlarımızın mutlaka 20 yaşından itibaren en azından ayda 1 kabin ürünü ne kullandıklarından emin oldukları kurumsal uygulama noktalarında profesyonel cilt bakımı yaptırmaları gerekmektedir. Aynı zamanda 365 gün mantığı ile günde en az 2 kez olmak üzere 50 faktör ve üzeri güneş koruyucu ile cildimizi zararlı güneş ışınlarından (ultraviyole ışınlar) korunmak, lekelenme ve benzeri etkileri engellemek maksadı ile kullanmanızı önermekteyiz.

Profesyonel Cilt Bakımını Neden Yaptırmalıyız?

Cildimiz 21 gün ile 30 gün arasında kendini yenileme özelliği taşımaktadır. Ölü hücreler her geçen gün cildin yüzeyine itilerek danışanın cildinde istemediği mat bir görüntü oluşturur ve buna bağlı olarak komedon (siyah nokta), akne (lezyonlu sivilce), pürüzlü istenmeyen görüntüye neden olmaktadır.

Profesyonel cilt bakımında aşırı sebum salgısı (yağ salıgısı) ve ölü hücreleri uzaklaştırma marifeti ile derinlemesine temizleme işlemi yapılmaktadır. Günlük hayatımızda makyaj, UV ışınları (zararlı güneş ışınları), sigara, stres, serbest radikaller, yanlış beslenme alışkanlığı gibi nedenlerle cildimiz sağlığını kaybeder. Bu yüzden 20 yaşından sonra ciltte problem gözetmeksizin herkesin düzenli olarak cilt bakımı yaptırması gerekmektedir.

Profesyonel Cilt Bakımı Kimlere Uygulanmaz?

  • Roaccutane vb ilaç tedavisi süresince uygulanmaz ve bittikten sonra uzman yönlendirmesiyle uygulanabilir.
  • Egzama gibi deri hastalıkları olanlara