Güzel olma en güzel ol…

Radyofrekans

Radyofrekans; cilt altına gönderilen uyaranlarla hedefe ulaşan, acısız, ağrısız ve konforlu bir bölgesel zayıflama uygulamasıdır. Özel cihazla yapılan işlemde yağ hücreleri yüksek ısıya maruz bırakılır ve vücuttan atılmaları sağlanır.

Radyofrekans uygulaması, vücuttaki iyonların ve su moleküllerinin (potasyum, sodyum, kalsiyum, magnezyum) hareketlenmesine bağlı olarak bölgeyi ısıtır ve enerji açığa çıkarır. Isıtılan bölgede amaç 41-43 dereceye ulaşmaktır. Bu ısıda yağ hücrelerinin duvarları parçalanır. Eriyen yağlar kan ve lenf yoluyla vücuttan atılır. Kontrollü ısı tedavisi şeklinde yapılmış bu uygulama sonucu yağlar atılırken cilt sıkılaşır gerginleşir sarkma olmaz.

Radyofrekans teknolojisi 70 yıldan fazla bir süredir kullanılan ve bilinen bir uygulamadır. Derideki bilinen en büyük etkisi; gerginlik ve sıkılaşma sağlayarak kolajen liflerde yenileme özelliği oluşturmasıdır. İşlem uygulandığında deri katmanlarında uygun ısı oluşur. Derideki kolajen lifleri ısının verdiği etki ile kasılır ve dolayısıyla yenilenme süreci başlar. Bu sayede ciltte sıkılaştırma ve gerginlik artışı olur. Bununla birlikte cilt yüzeyi düzgünleşir. Uygulamanın selülit şikayetlerinde de etkili olduğu, kan akışı hızında artış sağladığı ve bağ dokularını güçlendirdiği bilinmektedir.

Radyofrekans uygulaması estetik alanda her geçen gün ortaya çıkardığı doku onarıcı metabolik yani hızlandırıcı etkileriyle sağlık ve güzellik alanında danışanların beklentilerinin karşılanmasında etkin rol oynamaktadır. Bipolar (yüz) ve unipolar (vücut) radyofrekans gibi yöntemler sonucunda her geçen gün bir adım daha öteye gitmektedir.

Radyofrekans uygulamasının danışanın günlük hayatını etkileyen hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Uygulamadan hemen sonra danışan normal yaşantısına devam edebilir. Uygulama süresi boyunca bol su tüketimi ve egzersiz yapmak uygulamanın etkinliğini maksimum seviyeye çıkartır. Seans süresi yüz bölgesinde 15 dakika vücutta 30 dakikadır. Haftada 2 kez uygulanabilir.

Radyofrekans Kimlere Yapılmaz ?

  • Parkinson, epilepsi, ms, kanser vb hastalara
  • Hamile kadınlara
  • Kalp pili olanlara
  • Platin olanlara
  • Açık yara önemli varis şikayeti
  • İşlem sırasında telefon ve metal eşyalar vücuda yakın bulundurulmaz.

Radyofrekans 6-10 seans aralığında etkili sonuçlar verir.Sadece yağ dokuları üzerine uygulanabilir kemikli bölgeye uygulanmaz. Yüz bölgesi, baldır ve basenler, göbek, kalça, ve kollardaki sarkmalar gibi birçok bölgede kullanılabilmektedir. Doğru bilgi doğru yöntem ile uygulanması en önemli hususlardan birisidir. Bu konuda işinin ehli ve kurumsal çalışan kişiler ve uygulama noktaları tercih edilmelidir.