Güzel olma en güzel ol…

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz; yağ hücrelerini dondurup kristalize ederek vücuttan lenf ve idrar yoluyla atılmasını sağlayan bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Bu uygulama esnasında yağ hücreleri +4 ile -10 derece arasında soğutularak büzüştürülür ve dondurulur.

Soğuk lipoliz ile yağ dokularına kontrollü soğutma uygulanır. Bu esnada uygulama yapılacak bölgeye konulan membran sayesinde danışan ağrı ve acı hissetmez. Dermis tabakasının altında bulunan subkutan doku denilen alanda adipositler (yağ hücreleri) çevresindeki damarlar soğuğa karşı çok dayanıklıyken bu hücreler soğuğa karşı çok hassastır ve hızla etki görür.

Bu uygulamaya ek olarak uzman yönlendirmesiyle g5 (vibroterapi) gibi yöntemlerle destekleyerek alınan etki arttırılabilir. Aynı zamanda her bölgesel zayıflama yönteminde olduğu gibi extra sıvı tüketimi, diyet ve spor eşliğinde yapıldığında daha kalıcı sonuçlar kaçınılmaz olmaktadır.

Soğuk Lipoliz’ in Süreci Nasıl İlerler  ?

  • Soğuk lipoliz yapıldıktan sonra danışan günlük hayatına hemen dönüş yapabilir. İlk seanstan itibaren fayda sağlamaya başlayan soğuk lipoliz ile 2-4 ay aralıkları içerisinde yağ oranının %20-%40’lık bir oranı kaybedebilmektedir.
  • Soğuk lipoliz işlemi sırasında damarlar sinirler ve diğer dokular kesinlikle zarar görmemektedir.
  • Ölen yağ hücreleri 2 4 hafta içerisinde vücuttan atılmaya başlar.
  • Dengeli beslenildiği sürece ve spor yapıldığı müddetçe sonuçlar gayet uzun süreli olmaktadır.
  • Soğuk lipolizin kaç seansta sonuç vereceği kişinin yaşı, kilosu ve vücudundaki yağ miktarına da bağlıdır.
  • Soğuk lipoliz aynı bölgeye 1 yıl içerisinde en fazla 4 kez uygulanabilir.
  • Nadiren de olsa işlem yapılan bölgede işlem sonrasında kızarıklık, uyuşma, kaşıntı, morluk gibi etkenler oluşsa da bu çok kısa bir süre içerisinde ortadan kalkar.

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılmaz ?

Soğuk lipoliz uygulaması danışana hiçbir zararı olmayan bir uygulama olmasına rağmen bazı koşullarda uygulanması mümkün değildir. Bu koşullardan ilki vücudu ani değişiklikleri kaldıramayacak (yeni ameliyat olmuş, yeni kalp krizi geçirmiş, vs.) kişilerdir.

Aynı zamanda uygulama hamilelere, kan dolaşımında bozukluk olanlara, kalp pili olanlara, şeker hastalarına, kanser hastalarına, raynaud sendromu olanlara, kriyoglobulinemi hastalarına, obezite veya vücut yağ indeksi standardın üzerinde olan kişilere ve 18 yaşını doldurmamış danışanlara uygulanamaz.