Güzel olma en güzel ol…

Thinning Plate

Thinning Plate pasif bir spor aletidir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte vücuda yoğun bir titreşim verilir ve bu sayede enerji harcanır. 10 dakikalık bir kullanımda yaklaşık 300 kalori yakmanızı sağlayan aletin herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

Thinning plate; 14 senedir dünyada, 9 senedir de ülkemizde kullanılan bir sistemdir. Günümüzde vibrasyon terapi kelimesinin tam karşılığıdır ve gücünü bilimsel alandan almaktadır. MDD yani medikal sertifikalı bir cihazdır. Danışana hiçbir zararı yoktur. Son derece güvenilirdir.

Bu uygulama ile vücut 10 dakikada yaklaşık 300 kalori yakmaktadır. Metabolizmayı güçlendirir ve hızlandırır. Verdiği titreşimler sayesinde vücuttaki kan akışını hızlandıran bu uygulama farklı spor hareketleri yaparak uygulanıp bölgesel yağlanmayı azaltma amacı ile kullanılabilir. Şikayetçi olduğunuz her bölge için uygulama yapılabilir.

Thinning Plate pasif bir spor aletidir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte, Thinning Plate’in ürettiği vibrasyon (titreşim), insan vücudunda enerjiye dönüşür. Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücut kaslarının gerilme yönünde uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir/gevşer ve çalışır. Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan kaslarımız yüzlerce kez ağırlık kaldırma hareketi yapmışçasına yorulur.

Çalışma tamamlandıktan sonra dinlenme kısmına geçildiğinde, vücut kendi dengesini bozmamak için metabolizmayı hızlandırır. Bu ayarlama gerçekleştiğinde vücudumuzun performans çizgisi yukarı çekilmiş olur. Bir sonraki çalışmada vücut performansını bu yeni çizgiyi baz alarak yukarıya çekmeye çalışır. Vücudun performans arttıcı bu girişimine “supercompensation” denir.

Vibrasyon (titreşim) sistemlerinin insan bedeni üzerinde kullanılması bundan yaklaşık 40 sene öncesine dayanmaktadır. Prof. Bieerman, vibrasyonlu cihazları bu şekli ile ilk kez kozmonotlar üzerinde test etmiştir. Uzayda yapılan test çalışmaları sırasında yerçekimsiz ortamda çalışma yapan kozmonotlarda görülen kas erimesi problemini azalması için bu tür vibrasyon uygulanmıştır. Ve kısa sürede vücut üzerinde yerçekimi kuvvetini (G-Force) arttırılarak kasların çalıştığı ve kas erime probleminin önüne geçildiği görülmüştür. Böylelikle uzay çalışmalarında ilk kez 420 gün yerçekimsiz ortamda çalışma yapılabilmiştir.

Thinning Plate Kimlere Yapılmaz?

  • Hamile ya da yeni doğum yapanlara
  • Kemik erimesi ve aşırı hassasiyeti olanlara
  • Stent takılanlara
  • Yüksek tansiyon ve damar hassasiyeti olanlara

Thinning Plate sadece kilo verme, bölgesel zayıflama ya da sıkılaşma amaçlı olmayıp spor yapmaya yeteri kadar zaman bulamadığımız dönemlerde de mevcut formumuzu korumak için mükemmel bir egzersiz alternatifidir.